Stránka 1 z 1

Counter-Strike: Global Offensive

Napsal: pát dub 24, 2015 10:20 pm
od Kako
Obrázek

O hre :
Counter-Strike: Global Offensive (skrátene CS:GO) je počítačová FPS hra. Hru vytvorila spoločnosť Valve v spolupráci so spoločnosťou Hidden Path. Hra naväzuje na predchádzajúce diely Counter-Strike.

Hra vyšla 21. augusta 2012. Beží na Source Engine a je funkčná na operačné systémy Microsoft Windows a OS X. Dostupná je aj na Xbox 360 a PlayStation 3.

Hrateľnosť :
Princíp hry je podobný predošlým verziám hry Counter-Strike. V hre je 5 hracích módov. Pridané boli 3 oficiálne módy. V Casual a Competetive máte možnosť hrať 2 misie. V prvej (defuse mission) musia Teroristi položiť bombu na určité miesta na mape (označené ako A a B). Úlohou Counter-Terroristov (skrátene CT) je zabrániť im v položení tejto bomby, ak sa im táto úloha nepodarí, majú šancu bombu zneškodniť (za určitý časový limit). V druhom móde (hostage mission) musia Counter-Teroristi zachrániť rukojemníkov rozmiestnených rôzne na mape. Teroristi im v tejto úlohe musia zabrániť zneškodnením každého jedného CT.


Herné módy :
• Demolition -Jeden z pridaných módov. Ide o Defuse mission. Je tam len jeden Bombsite (oblasť, na ktorú je možné položiť nálož). Hneď, ako získate zabitie (Kill), získate ďalšie kolo zbraň. Ak získate viac ako jeden Kill, dostanete bonusový granát. Demolition je dostupný pre 10 hráčov.
• Arms Race – Taktiež jeden z 3 pridaných módov. Je podobný módu Demolition, až nato že podstata misie nie je položiť bombu, ale vystriedať všetky zbrane. Zbraň získate hneď po získaní "Killu" (začínate s MP9) postupne získavate ďalšie zbrane, keď získate zabitie s poslednou zbraňou (nôž), vyhrávate hru.
• Deathmatch – Posledný s pridaných módov. Princípom hry je získať čo najviac bodov počas limitu 10 minút. Body získavate za zabitia a asistencie pri zabitiach. V tomto móde máte všetky zbrane k dispozícii a zadarmo.
• Casual – sú tam hrateľné misie defuse a hostage, ale sú jednoduchšie ako Competetive v mnohých veciach ako napríklad: nemusíte si kupovať "kevlar", je zadarmo už na začiatku hry, v tomto móde je vypnutý tzv. „friendly fire“ (nemôžete zabiť spojencov). Tento mód je dostupný pre 20 hráčov. Hrá sa na 8 víťazných kôl.
• Competetive – Jeden z najzložitejších módov v hre. Tento mód je hrateľný pre 10 hráčov (5v5). Hrá sa na 16 víťazných kôl, ktorých môže byť max. 30, čiže môže skončiť aj remízou (15:15)
Všetky tieto módy sa môžu hrať aj s tzv. "botmi" (umelá inteligencia). Tento štýl hry je používaný hlavne v prípade, keď hráč nemá prístup k internetu.

Zmeny oproti ostatným verziám Counter-Strike :
V hre sa objavilo niekoľko nových zbraní, ale narozdiel od starších verzii odobrali Riot Shield a Night Vision.

Pridané zbrane:
P2000 (základná zbraň CT, v inventári je možnosť zmeniť ju za klasickú zbraň USP-S. Zbraň môžu zakúpiť len CT.)
Tec-9
Zeus X27
Negev
Sawn-Off Shotgun
Molotov (v CT má meno Incendiary grenade a stojí o 400$ viac)
MP7 (nahradená namiesto MP5)
PP-Bizon
CZ-75 Auto
M4A4
G3SG1/SCAR-H

Systémové požiadavky :
Pre PC :
SPOILER: [+] UKÁZAT
Operačný systém: Windows XP/Vista/7
Procesor: Intel® Core™ 2 Duo E6600 alebo AMD Phenom™ X3 8750 a lepší
Pamäť: 1 GB pre XP / 2 GB pre Vista
HDD: najmenej 7.6 GB (veľkosť hry)
Grafická karta: Grafická karta musí mať 256 MB alebo viac a mala by byť kompatibilná s DirectX 9 a s podporou Pixel Shader 3.0.

Pre MAC :
SPOILER: [+] UKÁZAT
Operačný systém: MacOS X 10.6.6 alebo vyšší
Procesor: Intel Core Duo Processor (2GHz alebo lepší)
Pamäť: 2GB RAM
HDD: nejmenej 7.6 GB (veľkosť hry)
Grafická karta: ATI Radeon HD 2400 alebo lepšia / NVidia 8600M alebo lepšia


Zdroje : Wikipedia
counterstrikego.cz