Nahrávám...

Welcome to the Deffender.eu Gaming Server!

League of Legends

Presentation of games and discussions about them. Searching for team and teammates.
Uživatelský avatar
Vicko
【ツ】Víçko
Příspěvky: 310
Kontaktovat uživatele:

League of Legends

Příspěvek#1 » pon dub 20, 2015 6:05 pm- Chcete-li přidat na seznam hráčů, napište nám sem vaše jméno a server, na kterém hrajete. Lze také doplnit odkaz na streamovací kanál.

Žádosti pište ve tvaru:
Fórum (jméno) - LoL (přezdívka) - SERVER
Víçko - Míša - EU Nordic & East


Seznam hráčů:

Nordic & East: [+] UKÁZAT
Víçko - Míša - EU Nordic & East
Chicky - Chickenxlolz - EU Nordic & East
Flesh - 5H Towy - EU Nordic & East
Pustek - Melidoraa - EU Nordic & East

EU West: [+] UKÁZAT


Starý seznam hráčů... Chcete-li přesunout do seznamu aktivních hráčů, napište nám.
SPOILER: [+] UKÁZAT
Stajner - iNvasion of Feed - EU Nordic & East
Nulák - kRÝSTAL - EU Nordic & East
Littlewish - Raxiro - EU Nordic & East
houmiik - Mrewyo - EU Nordic & East
Dam19-Elliran- EU Nordic & East
Serenthy - Ser3nthy - EU Nordic & East
Tarmogoyf - Poseroutka54 - Nordic & East
Lockey - Marwyx - Nordic & East
Sappenheimer - HonikCZE - Nordic & East
Jojci - Joeyex - Nordic & East
Desty - DESTY THE BEAST - Nordic & East
Kravicka - kravickas - EU Nordic & East
Darkrain - Depfy - EU Nordic & East
Duri - VytrePaneC - EU Nordic & East
Deadss - Arlianie - EU Nordic & East
KeKy - Melanecz - EU Nordic & East
prachy - hóX - Nordic & East
Lockstar - Robot Tomi - EU Nordic & East
Snickers - Searchik - EU Nordic & East
Ruspy - Yecht - EU Nordic & East
Noway - Nowayq/Santyx - EU Nordic & East
Fraaj - EU Nordic & East
Tune - love extazek - EU Nordic & East
Chicky - Chickenxlolz - EU Nordic & East
Cybershot - Naggel - EU Nordic & East
Welbloud - Welbloudix - EU Nordic & East
EUW Deffender Chat Room: Deffender.

Galtris-Poppyman-EU West
Gambie2 - GambieFTW - EU West
Qucklypwn - FuCZk / 0nlinehero - EU West
Bonbary - Bonbaryownx - Eu West
Rastafa - Nekocze - EU West
Ghostman - killso / vRlAnimus - Eu West
Getit - Getits - Eu West
Sh1ft - Sh1ft555/Premium Oaxyolol - Eu West
Bmarjenka - Skëpy - EU West
Poggy - Nemocnice - Eu West
J1ndr4 - afkjeyjey / afkgordyz - Eu West
Lockey - Xuter- EU West
Emen - Elcrying - Eu West
Pustek - Melidoraa - EU West
Tune - Litiq - EU West
Smouky - Crafts1 - Eu West
Shadowstep - Bombompewz - Eu West
Bonisek - Bonísek/Boniisek - EU West
Noven - Bestwrld - Eu West
KennyB - Kennybluangel - Eu West
Kravicka - kravickas - EU West
Selfish - iSelfishh - EU WEST
Snickers - Saytha - West
Ruspy - Ruspylol - EU West
iNfused - Rea1ise - EU West
Sharty - Cowinek - EU West

EUW Deffender Chat Room: Deffender.


O hře:
League of Legends (česky Liga legend) je freewarová hra, která se inspirovala proslulou mapou DotA (Defense of the Ancients) ve hře Warcraft III: The Frozen Throne. Pro platformu Windows byla vyvinuta studiem Riot Games. Hra byla oznámena dne 7. října 2008 a spuštěna 27. března 2009.
Hra nelze hrát přímo v prohlížeči, je potřeba stáhnout si klienta. Toho lze získat na oficiálních stránkách a po instalaci je nutné se zaregistrovat.
Pro Čechy jsou přístupné servery eune (EU Nordic and East), euw (EU West) a NA (North America)


Ve hře:
Proti sobě se postaví dva týmy po 5 (5 vs 5) nebo 3 (3 vs 3) hráčích. Každý si zvolí svého hrdinu a střetávají se na třech (5 vs 5), nebo dvou (3 vs 3) liniích, přičemž každý v týmu má svoji úlohu - mezi nejdůležitější patří ad carry, hrdina, který je slabý na začátku hry ale ke konci je velmi silný, support neboli podpora, měl by být na linii s ad carry a udržovat ho dlouho naživu aby ad carry mohl dostávat více zkušeností a zlata, jungler, který není na žádné linii ale v tzv. jungli(džungle či les) kde získává zlato a zkušenosti z neutrálních příšer a tank, který by měl iniciovat teamfighty (viz níže) a vydržet hodně poškození. Cílem hry je zničit nepřátelskou základnu a zabránit nepřátelskému týmu ve zničení té vaší. První tým má barvu modrou a druhý fialovou. Na liniích se střetávají nejen hrdinové, ale i tzv. minioni (jsou to menší slabé jednotky, jež chodí po stejných trasách (česky poskoci), kteří se objevují pravidelně ve velkých množstvích). V základně je Nexus (když zničí tým nepřátelský Nexus vyhrává), Inhibitor (když zničí tým nepřátelský Inhibitor, vyvolá tzv. Super miniony, kteří jsou mnohem silnější než obyčejní minioni) a po liniích jsou rozestavěny věže (Ve hře 5 vs 5 za Spawning poolem, Dvě před Nexusem, jedna před Inhibitorem a další dvě na linii, ve hře 3 vs 3 jedna za spawning poolem, jedna před Nexusem, jedna před inhibitorem a jedna na linii), spawning pool (Vyvolávací místo, kde se hrdinové objevují na začátku hry a obživují, když jsou zabiti, za Spawning poolem je také věž) a obchod (zde si hráči nakupují předměty, které zvyšují hrdinovu bojeschopnost). Věže slouží jako obrana před nepřátelským týmem, neb působí nepřátelskému týmu masivní poškození. Každá hra je v podstatě rozdělena do dvou fází. Na začátku každé hry je takzvaný laning kdy se spolu střetávají jeden nebo dva hráči na každé linii a pokouší se dostat co nejvíce goldů z minionů. Okolo 15 minuty hry začínají takzvané teamfighty nebolí týmové bitvy, kde se střetávají celé týmy. Tyto bitvy obvykle rozhodují o výsledku hry.

Strategie výhry:
Pro hrdiny (tj. hráče) je důležité, aby vždy zůstávali za svými miniony. Pokud tak nečiní, útočí nepřátelští minioni (popř.: věže, pokud je blízko nějaké) na hrdinu, a tím ho zraňují a mohou ho i zabít. Pokud však hrdina postupuje správně, tak nepřátelské miniony zdálky zabíjí a za to získává jak peníze, za které si nakupuje předměty, tak i zkušenosti, díky nimž postupuje na nové levely a vylepšuje své speciální schopnosti. Ty poté používá na zabíjení nepřátelských hráčů. Podstatnou součástí dobré hry je nakupování správných předmětů, aneb je jich velké množství a pro každou postavu se hodí jiný, a jejich následné skládání sloužící k výrobě ještě mocnějších předmětů.

Mimo hru:
Když hráč zrovna nehraje, nachází se v lobby. Zde si hráč může nakupovat další hrdiny, balíčky, svazky a runy, prohlížet si statistiky jiných hráčů. Pozorovat hry jiných hráčů pomocí Spectator módu. Také je zde možnost nastavení si tzv. mastery (česky mistrovství). Dále je zde možnost využití chatu.

Masteries:
Jsou body, které si hráč může navolit před startem hry. Hráč se pomocí mastery stává silnějším a více specializovanějším na určitý způsob boje - slouží k vylepšení hrdiny nebo jeho kouzel. Masteries se dají navolit ve třech oborech: Útočné, Obranné a Užitečné. Hráč si může vybrat mezi všemi a kombinovat je mezi sebou. Maximální počet masteries je třicet.

Runy:
Runy si hráč může zakoupit a pak si je různě nakombinovat ve svých runových stránkách. Runy jsou rozděleny podle tří stupňů a čtyř oborů. Každý obor má runy lepší v jiných věcech něž druhý. Obory jsou Marks (útočné), Seals (obranné), Glyphs (kouzelné) a Quintessence (všechny druhy). Runy může hráč používat ve hře jen omezený počet od každého druhu (od Marks, Seals A Glyphs devět run a od Quintessence tři).

Obchod:
V obchodě si hráč může zakoupit věci za IP a RP, ale některé lze koupit pouze za RP.
Skins (v češtině není přeložení) jsou jiné verze vzhledu šampionů. Lze je zakoupit pouze za RP.
Boosts (v češtině podpory) přidávají více zkušeností a IP vydělaných za hru. Dají se koupit na určitou dobu, nebo na určitý počet her. Lze je zakoupit pouze za RP.
Runes (v češtině runy) se dají zakoupit pouze za IP (kromě speciálních balíčků).
Others (v češtině ostatní) se dá zakoupit přechod na druhý evropský server(za 2600 RP), změnu jména či bonusové runové stránky. Ty se dají zakoupit po jedné za IP i RP, po sedmi pouze za RP.
Bundles (v češtině balíčky) obsahují runy a šampiony, které se po zakoupení hráči odemknou. Lze je zakoupit pouze za RP.
Riot points (v češtině Riot body, zkráceně RP) se dají koupit pomocí kreditní karty, Pay Palu, Paysafe card a SMS.


Platidla:
XP – Experience points, v češtině body zkušenosti, dostává hráč za hry (za vyhrané více, za prohrané méně), díky bodům zkušenosti postupuje na další úrovně až na maximální třicátou. Po ní už body zkušenosti nedostává. S novými úrovněmi se mu otevírají další tzv. Summoners spells, které si hráč vybírá před hrou (vždy dvě).
IP – Influence points, v češtině body vlivu, jsou něco jako peníze ve světě League of Legends. Hráč si za ně může koupit hrdiny a runy (za vítězství dostane více IP, za porážku méně).
RP – Riot points, v češtině Riot body, si hráč může koupit za peníze pomocí kreditní karty, Paypal, Paysafe card nebo SMS. Všechny způsoby jsou v ČR umožněny, avšak SMS je oproti ostatním značně znevýhodněna.[zdroj?]
Gold –platidlo přímo ve hře, jenž se požívá ke kupování equipu


Herní módy:
Tutorial (Úvod) je rozdělen na dvě části: Klasický úvod je určen pro naprosté začátečníky, kteří poprvé spustili hru a Válečný trénink, kde se hráč naučí pravidla a ovládání hry.
Custom game (Vlastní hra) je typ her, které zakládají sami hráči.
Normal game (Normální hra) je hra ve které hráč dostává obvyklý počet IP. Hráč se může do hry připojit a čeká až se připojí k nějakému týmu, nebo se připojí premade (předem dohodnutý tým).
Ranked game (Bodovaná hra) je naprosto stejný typ jako Normální hra, jenže ji mohou hrát jen hráči co již dosáhli třicáté úrovně (Mimo IP dostávají skóre (za vyhrané se jim přičítá a za prohrané odčítá). tabulka všech hráčů a jejich skóre jsou umístěny na oficiálních stránkách Riot Games.
Co-op vs. AI (Hráči vs. umělá inteligence) je stejný typ jako Normální hra, ale proti lidskému týmu stojí počítačem ovládaní boti s nastavitelnou inteligencí. Tento typ hry lze hrát na všech mapách.
ARAM (All Random All Mid) je nově uznaný typ hry, který se dříve hrával jako custom game. 2 týmy po pěti hráčích se střetnou na nové mapě "The Proving Grounds" nebo "Howling Abyss" s náhodně vybranými hrdiny a všichni jsou pouze v jedné linii. V této hře se nemůžete vracet zpět na základnu, ale bojujete vždy dokud nepadnete.
Dominion mod, kdy se každý tým snaží ovládat co nejvíce bodů, a tím ubírá skóre druhému týmu. Jakmile se jeden z týmů dostane na 0, hra končí.
One for all (všichni za jednoho) každý tým pickuje postavy a ta která je picknutá nejvíckrát se pak hraje. Nejprve ale probíhá banování nepříjemných postav. Mapa byla funkční asi jenom 14 dní po startu preseason 4.
Showdown (měření sil) - 1v1 nebo 2v2 mód na mapě Howling Abyss. Mapa byla funkční během Vánoc 2013 a věří se, že byla použita jako veřejné testování pro příchod mapy Magma Chamber. Kvůli nízké účasti hráčů v tomto modu, byl ale vývoj Magma Chamber pozastaven.
Hexakill (Normální hra 6v6) Tento mód byl přidán na jaře 2014 jako zpestření hry. Hrál se stejně jako normální hra, s tím rozdílem, že počet hráčů v každém týmu byl 6. Po několika dnech byl opět ze hry odstraněn.
Ultra Rapid Fire (URF) V tomto módu měli hráči neomezeně Many nebo Energie (potřebujete k vyvolávání schopností), dále měli všechny schopnosti snížený Cooldown, většinou kolem 0,5s až 5s (čekací doba na schopnost) a zvýšená rychlost. Někteří Hrdinové v tomto módu byli zakázány kvůli jejich schopnostem, s nízkými Cooldowny byli takřka nesmrtelný (Nidalee, Hecarim, Soraka, Skarner, Kassadin a další). Po několika dnech byl tento mód také odstraněn.
Doombots (Hráči vs. umělá inteligence) V tomto modu hrají hráči proti botům (umělou inteligencí) se silnějšími schpnostmi (např. mohli střílet do všech stran naráz nebo ve vyšších obtížností dostali schopnosti jiných šampionů kromě svých). Boti měli pět obtížností. Mod byl opět odstraněn a za rok se zase vrátil.
Ascension (Křišťálová jizva 5v5) Podobný princip jako dominion až na to že hráči mají uprostřed mapy "bosse", který dává obrovský buff. Mod byl jen dočasný. Hraním tohoto modu mohl hráč dostat odměny v podobě ikon.
Hexakill twisted treeline (Pokroucená alej 6v6) Hexakill mód v pokroucené aleji.
Poro the king (Kvílející propast 5v5) Stejná pravidla jako v ARAM až na to, že během hry můžete vyvolat krále porů, který postupuje vpřed, útočí na věže a léčí hráče. Přidány jsou dva summoner spelly: jeden umožňuje vystřelit pora na velkou vzdálenost, který raní nepřítele a pokud trefí nepřítele může se do 5 sekund teleportovat k danému nepřítely, druhý spell teleportuje hráče ke králi. Král porů se vyvolá tím, že tým zasáhne druhý tým 10 krát porem (nemohou se vyvolat dva porové zároveň)
Nemesis Draft Jde o klasický 5v5 draft mód s jednou důležitou úpravou - nevybírat šampiony sobě, ale nepřátelskému týmu. A stejně tak nepřátelská pětice vybírá šampiony pro váš tým. Šampiony, které vám vybere nepřátelský tým, si následně můžete se svými spoluhráči vyměňovat. A můžete dokonce vyměňovat a hrát i takové šampiony, které nevlastníte.
Team deatmatch Souboj dvou týmů o velikosti dle nastavení.


Pole spravedlnosti:
Mapy jsou v League of Legends pojmenovány Pole spravedlnosti (anglicky Fields of Justice). Kromě linií a základen je na nich také tzv. džungle, kde jsou neutrální nestvůry; některé z nich po zabití dávají buff neboli posilnění hrdiny.
Summoner's Rift je mapa vytvořená podle DotA, má tři linie a je pro pět hráčů. Má čtyři různé designy, letní, zimní, halloweenský a vánoční.
Twisted Treeline je mapa pro tři hráče a má jen dvě linie. Je u ní pouze letní design. V říjnu 2012 byla kompletně předělána.
Crystal Scar je mapa pro pět hráčů, kteří se snaží ovládat jednotlivé body. Čím déle jsou týmem body drženy, tím lépe pro něj. Dominion je mnohem méně časově náročný.[zdroj?]
Proving Grounds je malá mapa vytvořená pro tutorial a All random all mid (ARAM).
Magma Chamber zatím nevydaná mapa. Podle některých informací by měla být 5v5 ale hráči mluví i 6v6. Je možné, že bude vydaná na začátku Season 3(Po finále v Las Vegas-Říjen 2012)


Progaming:
League of Legends je dnes jednou z nejhranějších počítačových her v historii, aktivní hráčská základna světově dosahuje nad 32 miliónů, což je více než World of Warcraft v době svého největšího rozkvětu. Jelikož se jedná o hru se zaměřením na PvP (hráč vs hráč), poměrně brzy se vybudovala široká kompetetivní scéna. Díky podpoře od Riot Games, kteří pro sezónu 2 uvolnili 5 miliónů dolarů na ceny a aktivnímu zapojení všech velkých organizátorů lig a turnajů, je dnes League of Legends největším elektronickým sportem v historii.


Progaming ve světě:
Profesionální hráči jsou ve většině případů schopni se poměrně pohodlně uživit skrze aktivity spojené s hraním League of Legends. Ti nejlepší jsou placeni organizacemi, které reprezentují, mezi jejich další příjmy pak patří především výhry z turnajů a výnos ze streamování. Mezi nejznámější hráče na světě patří například George „HotshotGG“ Georgallidis, zakladatel jedné z nejúspěšnějších progamingových organizací zabývajících se LoL – CLG (Counter Logic Gaming).
Rozkvět progamingové LoL scény je možný také díky skvělé podpoře organizátorů turnajů. LoL nechybělo na žádné velké akci v posledních letech a z výsluní začalo díky obrovské podpoře fanoušků vytlačovat i hlavní hvězdu elektronických sportů – Starcraft II. To je nejpatrněji vidět v Jižní Koreji, kde se v současnosti stalo League of Legends nejhranější hrou a získalo vlastní turnaj na korejské televizi OGN.


Světové týmy:
Jelikož je League of Legends rozděleno na regiony (pouze na velkých turnajích hrajou společně hráči z celého světa), je někdy velice obtížné poměřovat relativní sílu a kvalitu jednotlivých celků. Následující týmy však patří dlouhodobě k světové špičce.

Amerika
Counter Logic Gaming (CLG)
Team Solo Mid (TSM)
Team Dignitas
Curse
Evropa
Evil Geniuses (EG)
Gambit BenQ
Fnatic
SK Gaming
Ninjas in pyjamas
Asie
Taipei Assassins
World Elite
CJ Entus Frost
CJ Entus Blaze

Česká a slovenská scéna:
League of Legends je velice populární i v Česku a tak netrvalo dlouho, než se vytvořila aktivní komunita zabývající se turnajovým hraním. Hráči se můžou účastnit ryze českých turnajů a to jak online, tak offline na různých LAN akcích. Online turnaje pořádá server Playzone.cz, zde se každý týden v sobotu hrajou „Nightcupy“, kam se může zaregistrovat jakýkoliv tým pěti hráčů a zkusit své štěstí v turnaji. Každý měsíc se pak hraje „Měsíční finále“, kde se nejlépe umístěné týmy poperou o věcné ceny. Kromě těchto Nightcupů na Playzone také probíhají dlouhodobé ligy a turnaje, kde se hraje o hodnotné věcné ceny a Riot Pointy. Z LAN akcí stojí za zmínku především Mistrovství České Republiky v počítačových hrách, kde se hraje o ceny v hodnotě desítek tisíc korun. K tomu aby se mohl tým této akce zúčastnit, je nutné se kvalifikovat v rámci online a offline turnajů na serveru Playzone.
Českou scénou se také zabývá dedikovaný portál Tryhard.cz, který přináší reportáže z turnajů, rozhovory s domácími i zahraničními hráči, novinky ze scény a mnohé další zpravodajské služby. Mimo jiné je to i jediné místo kde můžete najít blogy psané top hráči a streamovací rozhraní, skrze které je možné sledovat jak hrají všichni populární streameři, ať už zahraniční, nebo domácí.
Nejlepší české a slovenské týmy mají svůj vlastní žebříček známý jako „Tryhard Power Rankings“, který je aktualizován každý měsíc a na jeho sestavování se podílí jak hráči top teamů, tak lidé sledující kompetetivní scénu.


zdroj: Wikipedia


༼ つ ◕_◕ ༽つ༼ つ ◕_◕ ༽つ ( ͡° ͜ʖ ͡°) Víçko

Obrázek
Obrázek

SPOILER: [+] UKÁZAT
-- Založení Deffenderu - 17.7.2008 --
[Deffender Player] - od 20.9.2008
[Game Master - TBC Realm] - od 25.6.2010 do 27.11.2011
[GM Team - BG 4.3.4] - od 25.5.2012 | 12.5.2013
[Head Game Master - TBC Realm] - od 27.11.2011 do 15.8.2012
[Realm Administrátor - TBC Realm] - od 15.8.2012 do 12.5.2013
[Head Administrátor] - od nevidim do nevidim

[Facebook Head Administrátor]
[TeamSpeak Head Administrátor]

Okurek
Corporal
Příspěvky: 27

Re: League of Legends

Příspěvek#2 » sob kvě 16, 2015 4:06 am

Moc pěkně sepsané, zajímavé počtení. Lolko je fajn hra, hlavně Aram :like:Fatline
Retired Admin
Příspěvky: 252
Kontaktovat uživatele:

Re: League of Legends

Příspěvek#3 » pon čer 15, 2015 2:12 pm

Jsou tu vubec nejaci westari? :DUživatelský avatar
Inoue
Scout
Příspěvky: 23

Re: League of Legends

Příspěvek#4 » pon čer 15, 2015 2:43 pm

:D mám tam smurfa kde si uživam low ping spíš tam trollim jinak hraju na china serverech ale tam mam 140 ping no ale kvalitka, zacal sem tam hrat hlavne kvuli tomu ze jde koupit championship riven


Obrázek

Pustek
Scout
Příspěvky: 23

Re: League of Legends

Příspěvek#5 » pon čer 15, 2015 9:47 pm

Ja hral na westu potom jsem transfernul na east a už chci honem zpátky na west i kdybych měl hrát v bronzu :D
Plat III na eastu a playe tam jsou jako na silvru na westu :DUživatelský avatar
Inoue
Scout
Příspěvky: 23

Re: League of Legends

Příspěvek#6 » pon čer 15, 2015 9:55 pm

proto jsem se vždy smál lidem co se vytahovali s diamondem na eastu, protože east a west to je uplně něco jiného


Obrázek

Uživatelský avatar
Deggo
Knight
Příspěvky: 129

Re: League of Legends

Příspěvek#7 » pon čer 15, 2015 10:04 pm

škoda, že tu není někdo jako Nardeus, který by vám to všechno patřičně vysvětlil, a tím, že je diamond, by mu to tu tak 90% lidí věřilo a mě klasicky vyflamovalo :lol: :lol: :lol:
(souhlasím s váma)


Podstata podstaty je v podstatě nepodstatná.

Fatline
Retired Admin
Příspěvky: 252
Kontaktovat uživatele:

Re: League of Legends

Příspěvek#8 » úte čer 16, 2015 1:32 am

Hral jsem od silveru po dia jak na westu tak na eastu nekolikrat ...jedinej rozdil je v tom ze na eastu je 90% lidi nevzdelanejch braindead flameru, na westu tak 10%, takze se tam s lidma da normalne bavit treba i o taktikach :D ...sice to na westu nahodne kickuje lidi, ale porad je to prijemnejsi na hrani :D

http://www.lolking.net/summoner/euw/20537397

Cekal jsem ze bude alespon master, kdyz je v tymu co mozna bude na worlds :D ...no za par tydnu budu na jeho elu, treba ho potkam ingame ...a mam pocit ze sem ho nedavno potkal v Praze :DPustek
Scout
Příspěvky: 23

Re: League of Legends

Příspěvek#9 » úte čer 16, 2015 6:59 pm

JJ potom se nesměj borcum co pišou že mezi eastem a westem neni rozdil :DIkli
Newbie
Příspěvky: 2

Re: League of Legends

Příspěvek#10 » čtv říj 05, 2017 5:10 am

Your Only Love - EUNE

Přidejte, můžem hrát spolu mise a takový kravinyZpět na


cron

Přihlásit se  •  Registrovat